Ajalugu

ajalugu-1
1987 – kuulsime Eestis esimest korda Camphilli ideest Soome Sylvia koti rajajatelt Kaarina ja Freddy Heimschilt.
1989 – saime sellest rohkem teada Margit Engelilt Norrast Vidaråseni Camphilli Külast.
1990 – olid puuetega laste vanemad eesotsas Ester Laosega seda meelt, et ka Eestisse on vaja sellist küla. Ester Lepik ja Margit Engel hakkasid asja organiseerima. Esimesed ehitusrahad koguti Norras Steiner-koolide õpilaste abiga Camphilli külades valmistatud küünlaid müües.
Kõikide formaalsustega toime tulnud, võisime 12. juunil 1991.a. sõlmida lepingu kahe peremaja ja majandushoone ehitamiseks. Majad võtsime vastu 14. veebruaril 1992.aastal. 31. märtsil saabusid esimesed külaelanikud. 24. mail pidasime avamispeo. Pidulikult paigaldasime nurgakivi praeguse Helle maja läve alla.
1993.aastal ehitasime uue lauda ja piimaköögi.
Aastal 2000 valmis töökodade hoone Vikerkaare maja.
Alates 2001.aastast on Pahkla Camphilli Küla üks erivajadustega täiskasvanutele kogukonnas elamise teenuse pakkujatest Eestis.
2007.aastal valmis Tamme maja.
2010.a. toimus Pahklas esimene ümarlauakonverents „Sotsiaalne talupidamine Eestis“.
2013/2014.a. renoveerisime Männi maja ja piimakööki.
Pahkla Camphilli Küla 20. sünnipäeva puhul kirjutas Jaak Herodes, Eesti Camphilli Küla Fondi nõukogu pikaaegne esimees :
„Oleme suutnud tõestada, et erinevate arenguiseärasustega inimesed suudavad teha koostööd, edendada oma kogukonda ja selle kultuuri ning olla üksteisele vajalikud.
Me oleme muutnud tõekspidamisi inimolemusest. Oleme teeninud naabrite lugupidamise, meid kutsutakse külla sagedamini, kui meil on võimalik käia. Meid külastatakse, et veenduda oma silmaga, kuidas saame hakkama nii tööde kui kõigi muude täisverelise elu probleemidega.
Pahkla Camphilli küla elanikud võivad olla eeskujuks kõigile, olenemata nende loogilise mõtlemise võimest. Hinnatav on turvalisus ja vaimne keskkond, mille külaelanikud ja kaastöötajad on suutnud külas luua.“

Tagasi avalehele